Internetowy dekalog triathlonowy

Wpadłem na pomysł podzielenia się z wami stronami WWW bez których mój internetowy świat triathlonowy byłby szary i smutny:)

 

Oto moje top ten stron web powiązane z triathlonem, które są (według mnie) świetnym źródłem wiedzy, „race cap’ow”, i inspiracji.

 

1.     www.enduranceplanet.com zdecydowanie mój numer jeden- kopalnia wiedzy i inspiracji, out of chargé, prosto do waszych komputerów.

2.     http://www.dcrainmaker.com/ – oczywiście nie sądzę żeby ktoś nie znał Rainmakera. Ale tak dla porządku –  najpopularniejsza strona web o nowinkach technicznych w triathlonie. FANTASTYCZNE testy większości tego co jest w tej chwili na widelcach społeczności Tri na świecie, dobre race capy, lista lotnisk na których są siłownie (dla tych co dużo jeżdża, yay!), super dział Tips&tricks.

3.     http://www.joefrielsblog.com/ – ciągle wyznacza standardy w aspektach trenowania! Na bieżąco aktualizowany.

4.     http://www.bengreenfieldfitness.com/ – odżywianie. Dokładnie, czasem mocno akademicko, czasem trochę mniej, ale generalnie jest to świetne źródło wiedzy na temat wszystkiego co z jedzeniem w sporcie jest związane. Jedyny problem, to że nie ma możliwości w Polsce kupienia żadnego suplementu ze strony. Niestety pod względem suplementowym ciągle jesteśmy grajdołem.

5.     http://home.trainingpeaks.com/ – większości pewnie nie trzeba tłumaczyć. Najpopularniejszy serwis zbierający dane treningowe na świecie – jeśli chcemy porównać dokładne statystyki (do bólu dokładne!) elit z Kona, podpatrzeć cudze treningi czy analizować swoje- to jest właśnie to miejsce.

6.     www.slowtwitch.com/ – rowerowo. Między innymi Jordan Rapp jak autor artykułów technicznych. Dobre forum, czasami się trafiają niezłe recenzje produktów – warto natomiast czytać komentarze ludzi, bo czasami możemy się dowiedzieć ciekawych rzeczy o naszym potencjalnym nowym zakupie.

7.     www.imtalk.me – co tydzień John i Bevan wrzucają około 2 h podcasta, w którym poruszają wszystko, począwszy od triathlonu, przez najlepszych Age Groupers, rodzaje treningu i własne problemy rodzinne, po rozwodzenie się dlaczego niektórzy Pro nie powinni być Pro. Angielski humor-ja lubię:)

8.     http://athlinks.com/ – niedawno przeze mnie odkryte. Jeśli braliście udział w jakimś wyścigu IM lub ITU, to wpisując swoje dane możecie znaleźć wszystkie wyniki. Jednocześnie na bieżąco jest budowany i uplodowany ranking zawodników, więc dla tych co ścigają się dobrze i dużo poza Polską to super sprawa!

9.     http://footfeathers.blogspot.com/ – najlepsze race reporty jakie kiedykolwiek czytałem. Co prawda „tylko” ultraruny, ale nigdzie indziej nie pokładałem się ze śmiechu czytając raport z biegu na 100 mil. Polecam!

10.  http://www.youtube.com/user/theraceclub?feature=watch – kanał klubu pływackiego The Race – chyba najlepsze filmy szkoleniowe na jakie udało mi się trafić na youtubie. O www.swimsmooth.com już pisałem, więc niech to będzie numer 10.

11. http://www.thesufferfest.com/ – uff…prawie zapomniałem! Wiem, że miał być dekalog, ale nie sposób nie napisać o tej stronie. Jeśli nie znacie sufferfest, to gwarantuje, że po zakupach na tej stronie po każdym treningu na trenażerze będziecie robili “UUFFfffffff” ( i przed z resztą też). Filmiki treningowe, począwszy od 45 minutowego rewolwera (mój ulubiony 15X1 minuta 100% na 1 minute przerwy), przez wspinaczki śladami Le Marmotte i Time Triale z Tour de France. Świetne komentarze motywujące na filmikach i dobry obraz. Nagle 3h trening w piwnicy zaczyna się podobać:) Ich motto przewodnie to: I Will Beat My Ass Today To Kick Yours Tomorrow. good luck:)

A jakie są wasze ulubione miejsca www związane z triathlonem?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s