Jak przeżyć przeziębienie cz. 1.

helltopay

Zazwyczaj weekend u aspirującego triathlety-amatora to dwa najcięższe treningowo dni w całym tygodniu. Niestety tak nie jest w ten weekend, bo jestem chory. Choroba, oprócz kontuzji, to jedna z większych niesprawiedliwości jakie nam się mogą przydarzyć.  Myślę, że każdy z nas umie rozpoznać kiedy zaczyna się dziać coś „nie tak jak powinno być”. Czy to źle spaliśmy, czy zaczyna nas męczyć ból głowy, zawalone zatoki, jakiś pseudo „ekhe, ekhe, ekhe” kaszel co 2 minuty. Mała rzecz , po której poznajemy, że nasz organizm daje nam znak, że coś nie składa się tak jak powinno.

Kiedy więc odpuściłem sobie popołudniowy, dość ciężki trening, liczyłem na to, że uda mi się „uniknąć kuli” i jak zwykle o 5.30 rano następnego dnia udam się na basen. Niestety o 5.30 rano udałem się, charcząc i kaszląc, po termometr, który pokazał 38C, co z resztą czułem już wcześniej razem z innymi objawami nieszczęścia.

Tutaj szybka wstawka:

Osobowość obsesyjno – kompulsyjna (ang. OCD) opiera się na perfekcyjności. Ludzie dotknięci tym zaburzeniem  nigdy nie są zadowoleni z siebie – domniemane braki i niedoskonałości  przysłaniają im rzeczywiste sukcesy i powodzenia. Dążą nieustannie do ideału, zawyżają sobie i swojemu otoczeniu standardy, bardzo mocno koncentrują się na pracy i przywiązują nadmierną wagę do szczegółów. Są przesadnie sumienne, formalne i sztywne.

Odnaleźliście się chociaż trochę w tym opisie?  Nie twierdzę, że wszyscy ćwiczący triathlon ludzie to do bólu dokładni i wiecznie niezadowoleni z siebie psychole, ale…coś w tym jednak chyba jest..:)

Nie ma co ukrywać, że kiedy nasz skrupulatnie uciułany plan treningowy jest przerwany chorobą, to jest to nie tylko problem mentalny (patrz wyżej), ale też problem jak dostosować się do sytuacji z planem treningowym ( w zależności od momentu sezonu w jakim zastała nas przerwa), jakie leki i czy jakieś w ogóle brać itp. itd.

Co więc możemy zrobić kiedy przyplątała się do nas jakaś choroba i jak wrócić do treningów po przerwie nią wywołanej?

O tym jutro:)

by 3xJanusz

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s